Alustame uue teadmistemänguga Tark Teab

Teadmistemäng Tark Teab algab meie koolis jaanuaris 2019.

Keskendume ajaringile ehk siis rahvakalendri jm tähtpäevade tundmisele. 

Aeg on alati määramatu. Me ei tea täpselt, mis tuleb ja kuidas läheb… Vaatamata kõigele, kas me seda tahame või mitte, oleme oma kultuuri kandjad. Elades meie armsal kodumaal, on tark teada, mida meie eelkäijad on väärtustanud, milliste tarkuste järgi elanud. Samuti see, miks nad on seda teinud. Tähtpäevade ja kommete teadmine aitab meil mõista ning mõtestada erinevaid väärtusi, valikuid, käitumisviise, aga ka ajalugu…

Teadmistemäng Tark Teab toimub selliselt, et käesoleva kuu tähtpäevi ning kombeid tutvustatakse kooli kodulehel. Loomulikult võib lisateadmisi ammutada ka kõikidest muudest allikatest. Järgmisel kuul toimub eelmise kuu teadmiste kontroll. Iga kord on see isemoodi – mõni mäng, võistlus, viktoriin, ristsõna või midagi sootuks muud…  Targemad ja kõige targemad selgitatakse välja kahes vanuserühmas: 1.-5.klass ja 6.-9.klass. Teadmistemäng on individuaalne.  Targematele on auhinnad! Hoia kodulehel silm peal!